DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ PŘÍMKY V MIROSLAVI

Před žáky devátých tříd stojí nelehké rozhodování, jakým směrem se v následném vzdělávání vydat. Čeká je výběr školy a pro některé to bude volba povolání na celý život. Abychom jim tento životní krok usnadnili, věnujeme se tomuto tématu nejen v hodinách výchovy k občanství, ale také v terénu. Proto jsme přijali pozvání SOŠ a SOU SČMSD Znojmo, Přímětická a navštívili Den otevřených dveří na jejich odloučeném pracovišti v Miroslavi.  Prezentace školy byla velmi poutavá  a věřím, že některé žáky inspirovala k výběru vysněného oboru.

Mgr. Michaela Vejvalková - výchovná poradkyně

SETKÁNÍ S DRAVCI NA VÝUKOVÉM PROGRAMU

V úterý 15.10. měli žáci i pedagogové naší školy jedinečnou příležitost setkat se v parku se spoustou dravců, které v přírodě jen tak neuvidíte. A to vše díky výukovému programu záchranné stanice Seiferos z Lednice, kteří nám dravce přivezli ukázat, předvedli je v letu i při lovu, ale hlavně jsme se dozvěděli spoustu zajímavého z jejich života a také o tom, jak z přírody díky činnosti člověka mizí a proč je důležité je chránit.

PODANÉ RUCE V NAŠÍ ŠKOLE

Společnost Podané ruce působí v Brně již od roku 1994, má dlouholeté zkušenosti v oblasti prevence rizikového chování a nabízí všeobecné i specializované preventivní programy, které naše škola ráda využívá.

V letošním školním roce to byly programy Třída jako tým pro šestý ročník, Experimentování s návykovými látkami pro 8. ročník a Intimita, sex a vztahy pro 9. třídu. Zkušení lektoři využívají zážitkové pedagogiky, dokážou žáky nadchnout, vtáhnout do problému  a my věříme, že se díky těmto prožitkům v budoucnu zvládnou kriticky vypořádat s rizikovými jevy, které jim mohou vstoupit do života.

ŠKOLNÍ KOLO PĚVECKÉ SOUTĚŽE

Ve čtvrtek 10.10. proběhlo školní kolo pěvecké soutěže LYRA. Naše šikovné zpěvačky a zpěváci předvedli skvělé výkony. Porota měla velmi nelehkou roli při výběru těch nejšikovnějších. Blahopřejeme všem postupujícím a přejeme hodně štěstí v regionální soutěži LYRA 2024, která se koná 19. 10. 2024 v kulturním domě v Dobřínsku.  Více informací o soutěži

OSMÁCI A DEVÁŤÁCI NA DIVADELNÍM PŘEDSTAVENÍ

Dne 3.10. navštívily třídy 8.AB a 9. třída divadelní představení "Žabec aneb Kdo uteče, vyhraje". Toto představení nacvičili studenti krumlovského gymnázia a opravdu se jim to MOC povedlo.

V této rubrice nejsou žádné články.

INFORMACE PRO PŘEDŠKOLÁKY

TŘÍDNÍ SCHŮZKY